מאמר מיניות בגיל 50+

 

הבריאות המינית היא משמעותית וחשובה לגברים ונשים – מגע, חום, אינטימיות, ארוטיות ומיניות נחוצים ואפשריים גם בגיל השלישי ותורמים לבריאותנו הפיסית, הנפשית, הרוחנית, לחיוניות לתפיסת עצמנו, דימוי עצמי לתחושת השלומות ה well-being .

אחת המורות הטנטריות שהכרתי אמרה פעם שלטנטרה מגיעים אנשים שהם בוגרים יותר, וזה נכון רוב האנשים שמגיעים אלי הם בגילאים שבין 38 ל 68 וזאת משום שהם כבר ניסו הכל  והתייאשו מהמין הרגיל. בגיל מבוגר יותר פחות ממהרים ואפשר יותר לשהות ולהפוך את מעשה האהבה למדיטציה. או למשחק

 

בטנטרה אנו רוצים להעצים את הקוטביות , את הגבריות כמקום של אש ונוכחות ואת הנשיות שהיא כמו מים רכה וזורמת  - ואלה איכויות שנמצאות בתוכנו  כמו גם מולנו ואנו רוצים לעשות ביניהם שלום ולטפח אותן בכל גיל!!

 הטנטרה מזמינה אותנו להסתכל זה על זה בעיניים חדשות מבעד לקליפות של גיל, מראה, ביקורת ולאפשר לעצמנו לחקור ולגלות מחדש בזוגיות את עצמנו ואת הריקוד המשותף ביננו שיוצר חיים..דרך המפגש של המין והלב .

 

אצל גברים

 

יש ירידה בחשק, איכות הזקפה יורדת יש בעיות בערמונית שמשפיעות מאוד, יש בעיות בתפקוד הכליות, יש מחלות כמו סוכרת או בעיות לב והכדורים שלוקחים שגם הם משפיעים על התפקוד המיני. אצל גבר יש הנחת יסוד שגויה שאין סקס בלי זקפה והזקפה החזקה היא הכוח הכובש והמוכיח וכשהזקפה מתדלדלת זה פוגע בדימוי העצמי.

 

איך אפשר להיות עם זה???

 

שינוי בגישה ובתפיסה – היכולת לשנות ולהשתנות –  זה אומר שאתה לא מצפה מעצמך לתפקד כמו קודם..הזקפה  שונה התחושה שונה...וזה לא מובן מאיליו ..להסתכל על הסקס אחרת.. לקבל את השינויים...זה מרגיש לך כמו ויתור ולגבר זה הכי קשה כי אז "אני לא גבר" – המיניות כמו שהיתה ,  הזיקפה, הכיבוש הפורקן נתנו תחושה של ערך וסיפוק מסוים וכך אתה רגיל.  הרבה גברים שמגיעים אלי רוצים לחזור למה שהיה בדיוק ומתאכזבים....מה שיש לטנטרה להציע זה הרבה יותר טוב ממה שהיה ואולי לא יחזור

זוהי הזדמנות  לטפח מיניות חדשה !! שאינה מבוססת על כיבוש ופורקן אלא על טיפוח של אמפתיה, חמלה ואהבה לעצמך.  מיניות שמבוססת על כך שעושים אהבה עם כל הגוף ואבר המין לא צריך להיות זקוף כל הזמן כדי להנות. !!!

 

זוהי הזדמנות לפתוח לעצמך דלת חדשה - אתה לא רק גוף פיסי שצריך לתפקד – זוהי הזמנה להסתכל אחרת -  שאנו בני אדם שלמים עם ממדים נפשיים ורוחניים מגוונים -  הזדמנות להתעורר לזה ולהסכים לגלות את עצמך מחדש.

אנרגיית החיים היקרה בגוף שלנו דורשת תחזוק, טיפוח והעצמה אחד הדברים שפוגעים בה ומדלדלים אותה בגוף שלך זו השפיכה הגברית – כל פעם שאתה שופך אתה מאבד אנרגיית חיים יקרה שחלק ממנה לא חוזר לגוף –וברבות השנים זה משפיע על איכות החיים, על החיוניות על החוסן הפיסי/נפשי שלך...

ככל שגבר שולט בשפיכה שלו ויודע גם לא לשפוך הוא מחייה את עצמו  וכן...זה הכי קשה לשמוע – כי השפיכה הפכה להיות השיא שמייחלים אליו, פורקן של מתחים נפשיים רגשיים ומנטליים ונותנת תחושה של רווחה וסיפוק רגעי–ויש גברים שמספרים לי שהם לא מוכנים לוותר על זה.."בשביל זה אני חי"  

הבשורה הטובה היא שגבר יכול להגיע לאורגזמה גם בלי לשפוך!!!! האם ידעת?

ואז האורגזמה היא ארוכה יותר ממלאה ומטעינה את הגוף כולו.

 

התרגול שלי בשבילך כבר עכשיו זה לחזק את שרירי רצפת האגן שלך ע"י כיווץ של השרירים שנמצאים בין פי הטבעת לאבר המין...כשאתה מכווץ את השרירים האלה באותו הזמן זה עושה גם עיסוי לערמונית ומחדש אותה!!

 

הכלים של הטנטרה מלמדים אותנו להיות נוכחים בגוף!!! לגלות עולם חדש של תחושות !! להיות כאן !! להיות עם מה שיש!! - לכונן מערכת יחסים חדשה עם אבר המין ועם מעשה האהבה..ללמוד לעשות אהבה קודם כל עם עצמך ממקום שלא מרוקן אותך אלא מזין אותך את הנוכחות שלך את הלב שלך, הנוכחות שלך היא הגבריות שלך והיא הסמכות שלך!!

 

עם הכלים של נשימה, ותשומת לב אתה לומד להניע את אנרגיית החיים בגוף באופן שמעצים אותך.

 

בסנסקריט אנו קוראים לאבר המין הגברי – לינגאם שמשמעותו – מטה האור – אנו לומדים לחבר בין המין ללב וליצור חיווט מחדש

– מעשה האהבה הופך ממקום של כיבוש והוכחה לכך שאני גבר - למקום של יצירה, גילוי, משחקיות, שיתוף ואהבה.

 

אצל נשים

 

הירידה ברמת האסטרוגן, שינויים בגוף, גלי החום בעיקבות הפסקת המחזור החודשי, היובש בנרתיק...ואולי כבר מזמן ויתרת על המיניות שלך בזמן שגידלת ילדים וגם למדת וגם עבדת...ואולי אף פעם לא ממש נהנית או חווית אורגזמה..אולי אף פעם לא הרשת לעצמך לגלות אותך..מה את באמת רוצה? או מה עושה לך טוב? ואולי כבר שנים את לא מרגישה כלום באיבר המין שלך ולמה עכשיו? ואולי תמיד נהנית ועכשיו יש לך פחות חשק.. ואת נבהלת מהשינויים ..? של הגוף..השדיים נפולות העור מתדלדל...

 

בסביבות גיל 50 אנו נכנסות לשלב חדש בחיים..אחרי הריונות, לידות וגידול הילדים..שזוהי השקעה גדולה,  בגיל הזה אולי הילדים כבר גדלו, אולי את כבר סבתא...   ובנוסף  כשהמחזור החודשי נפסק אנו בעצם מפסיקות לאבד אנרגייה - אנרגיית חיים,..ברזל,  מינרלים – כל האנרגיה הטובה הזאת נשארת...בגופינו ואנו בשלות לגלם את העוצמה והתבונה שלנו

זה אינו גיל הבלות זהו גיל הבשלות

 

וזה הזמן בדיוק, אם לא עשית זאת עד כה, לצאת למסע של אהבה לעצמך, למסע של גילוי מחדש...להשבת עוצמתך!! גם דרך המיניות.  לתת לעצמך אישור  מבפנים  - לאהוב אותך זה אומר לעשות שלום   - עם כל מי שהיית או לא היית..עשית או לא עשית.. במיניות שלך בחייך.. לעשות שלום עם השינויים של הגוף, עם הבטן שלך !! עם השדיים בדיוק כמות שהן!!! לעשות שלום עם בושה, אשמה ופחד,  לעשות שלום עם הקול שלך!!!! להשמיע את קולך, את קולות גופך...לסלוח לעצמך...

לאישה בגיל 50 פלוס שכבר עברה הרבה בחיים יש יותר יכולת לחוש אמפתיה וחמלה...גם כלפי עצמה

כמה עונג מותר לך לחוות בדיוק כמו שאת..כמה אהבה..כמה שמחה

 

הטנטרה פותחת  לך דלת לעשות אהבה עם עצמך ממקום של גילוי חקירה והתלהבות...מאפשרת לך להשיל קליפות והתניות של גיל, מראה וקודים חברתיים ולהתחבר מחדש ללב שלך לרחם שלך..לאנרגיית החיים בתוכך...לעונג שלך!!!!

דרך הנשימה, הנוכחות בגוף בתחושות – להישיר מבט ולהזדקף!!!

אני קוראת לך להזדקף עם כל מי שאת!!!!

 

לעשות שלום עם איבר המין שלך – שהוא המקדשה שלך להיות שם נוכחת  להכיר אותה מחדש   לא רק בסקס אלא כמקדש עוצמתי של אנרגיית חיים מרפאה ומיטיבה .להכיר את ההיבטים הרגשיים, השמאניים והרוחניים של איבר המין שלך..

 

האורגזמה  היא חשובה ולא כדאי לנו לוותר עליה – שומרת על גופנו צעיר יותר, מזרימה את הדם, מעלה מצב רוח, מגמישה ומחזקת את השרירים ואת המערכת החיסונית ..ואין זה מאוחר מידי לגלות את האורגזמה שלך את העונג  או להעצים אותם.

...

תרגול חשוב הוא לכווץ ולשחרר את שרירי רצפת האגן, שרירי הנרתיק, פי הטבעת..השרירים הטבעתיים...מי שמתאים לה יכולה להשתמש בביצה סינית – זה עוזר להחלשות של כל רצפת האגן, לדליפת שתן , צניחת רחם...מזרים דם וחיות , מעצים את האורגזמיות..זה מעורר את המיצים מחדש...

 

זה הזמן להתחבר מחדש לרחם שלך , גם אם עברת כריתת רחם היא עדיין כאן, שהיא המרכז המיני/חושני שלנו ...איבר החלימה והחזון...ולגלות את הריפוי שהיא מביאה..

להתחבר לריפוי של המיים, הנשימה, האדמה והאש...זה הזמן של המיניות השאמנית .

כשהרחם נקיה ואת מחוברת אליה היא מהדהדת כמו תוף – מהדהדת ריפוי לסביבתך לבונתייך נכדותייך, ריפוי לאדמה.

 

לסיכום

 

בגיל השלישי זה אפשרי ורצוי מאוד לעשות אהבה  - עם עצמינו עם בני זוגנו

זו יכולת שניתן לטפח אותה יחד עם כל השינויים הפסיולוגיים שמתרחשים בגוף.

הגוף שלנו הוא המקדש שלנו בכל גיל

מגע, חום, ארוטיות, אורגזמיות ומיניות נחוצים וחשובים לבריאות הפיסית, הנפשית והרגשית שלנו

החיבור בין גבר לאישה דרך הלב והמין הוא מעצים ומחייה..ובתוך הזוגיות הבוגרת  אפשר חהסתכל בעיניים חדשות על עצמנו וזה על זה...לחקור ולגלות מה אפשרי עכשיו, אין מה להוכיח אין לאן להגיע...פשוט להיות... ולראות שאנחנו לא נפרדים בדיוק כמו 2 כפות הידיים שלנו

במפגשים איתי אני מלווה נשים גברים וזוגות במסע של גילוי מחודש  עם כלים עוצמתיים של נשימה..תנועה ועיסויים מיוחדים.

 

מוזמנים להרשם לסדרת טיפים אצלי באתר.

נמסטה

 

סאננד סילר לב אש  www.lev-esh.com

 

0524816836